| anonim_4396 a întrebat:

Unde se pot vinde goblene cusute neinramate in zona judetului Suceava?

2 răspunsuri:
| ViVi a răspuns:

Eu sunt din suceavahappy

| maria a răspuns:

Le poti duce la muzeu, eventual la muzeul care este din zona si este cu traditii sau muzeul istoric daca are sectie de folclor, daca sunt mai speciale ca model. Poti incerca la vreo sarbatoare daca se organizeaza vreun targ sau eveniment local. Poti incerca la piata sau la vreun magazin cu tablouri de inramat sau consignatie sau magazin unde se vand obiecte de artizanat.Succes! PS. poti incerca si la o manastire care are muzeu, caci vin turisti romani dar si straini care le pot cumpara.Stiu ca italienii dau multi bani pe ele si pe macrameuri.La ei nu se prea gasesc si daca sunt, preturile sunt foarte mari fata de cele de la noi.Mult succes la vanzare.