| Anomim2025 a întrebat:

Unii oameni se plang pe Facebook de parcari ca unii indivizi le blocheaza masinile, dar cand le zic de ridicari auto zic ca nu "le sta in caracter sa sune" sa faca asa ceva.
De ce se mai plang atunci?

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Toti vrem sa fim OAMENI si nu doar oameni! Nu e frumos sa vina sa-ti ridice masina fiindca uneori, din greseala, ai parcat acolo sau pur si simplu nici nu ai vazut ca este parcare de domiciliu. Apoi tuturor ni se poate intampla! Acum sunt scrise nr. masinii pe asfalt insa inainte nu prea aveai idee ca este cineva acolo, mai ales ca sunt unii care 2 - 3 zile nu-s vazuti pe acel loc. Am patit-o si eu; cineva a parcat pe locul meu fiindca nu avea loc si asta este; am parcat si eu in alta parte! Ce rost are sa fac rau unui semen de-al meu; ce castig? Ideea este ca mereu trebuie sa fim atenti si responsabili pentru faptele noastre insa asta e viata; poti fi mereu cu toporul de brau cu toti? Numai bine!