| BlueButterfly97 a întrebat:

Urgent! Biletul de tren online îl pot arăta controlorului de pe telefon? Sau cum se procedează? Nu am unde să îl scot la imprimantă
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Poti, are un nr de serie pe el, odata era una care a venit langa mine intr-o noapte cand mergeam din Timisoara spre Brasov si se prefacea ca ma place ma mangaia laughing apoi a venit controloru si i-a zis de bilet cica nu are atunci urmatoarea statie jos, mi-a cerut 20 de lei sa-i dea spaga i-am zis ca nu am dar nu a mai venit si a scapat

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poti sa le scoti la imprimanta la un birou de copiat acte sau daca ai adresa de e-mail pusa pe telefon arati mail-ul in tren. Totul este sa fii logat pe contul celor de la CFR sau alta companie de transport.

| BlueButterfly97 explică (pentru Salontanul):

Tocmai am spus că nu îl pot scoate la imprimantă pentru că mâine nu e deschis cam pe nicăieri.

| Salontanul a răspuns (pentru BlueButterfly97):

Tocmai ti-am spus ca nu-i necesar sa-l scoti la imprimanta ca ai e-mail-ul pe telefon. Eu ti-am dat toate variantele dar pentru voi tinerii a citi mai mult de doua randuri este foarte greu!

| BlueButterfly97 explică (pentru Salontanul):

Dacă am specificat că nu am unde să îl scot la imprimantă era clar că știu de varianta asta, nu înțeleg de ce ai mai scris-o.

| Salontanul a răspuns (pentru BlueButterfly97):

Pentru ca eu, cand am facut scoala, am fost invatat ca intr-un raspuns trebuie sa acoperi toate variantele pe care le stii. N-am fost invatati sa fim puturosi si nici sa facem prescurtari idioate de tipul: "vb.", "m.s." (am scris cu puncte ca altfel intra corectorul), etc. Asta-i diferenta intre a invata la scoala si a trece ca gasca prin apa.