| BlueButterfly97 a întrebat:

URGENT! Mi-am facut cont pe site-un ANAF pentru ca imi trebuia urgent o adeverinta de venit si nu aveam timp sa ii astept o saptamana. Am fost cu numarul de inregistrare la ghiseu, mi-a aprobat contul, mi-a dat o foaie pe care scria "Nr de inregistrare... a fost aprobat cu succes". Problema e, ca atunci cand incerc sa accesez contul NU MERGE. Scrie: Utilizatorul sau parola nu sunt corecte. Va rugam sa incercati din nou. Care ar putea fi problema? Am incercat de cel putin 20 de ori, am scris cu MARE atentie si numele de utilizator si parola, am si schimbat parola de vreo 4 ori, pur si simplu nu merge. Imi trebuie adeverinta pentru maine, urgent!

Răspuns Câştigător
| NGheorghe a răspuns:

Încearcă pe un alt calculator.
Sau scrie mai întâi parola in notepad(sau orice altceva) si folosește copy/paste. (Așa deoarece pe unele situri tastatura merge aiurea, după cum este configurat browserul, iar sub steluțe (de la password) nu ai de unde sa știi ce este.

2 răspunsuri:
| Valentinaldoilea a răspuns:

Maine dimineata te duci frumos la ANAF si ceri adeverinta. Ai putea avea surpriza sa o primesti pe loc. Datele contului tau, probabil inca nu sunt introduse in sistem.

| BlueButterfly97 explică (pentru Valentinaldoilea):

Am mai facut si altor doua persoane conturi si au mers accesate imediat dupa ce au fost aprobate. Si tocmai, pentru ca nu am timp sa merg la ANAF, mi-am facut cont.