| anonim_4396 a întrebat:

Va mai poate mira ceva in ziua de azi?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
15 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sant chestii care DA, in tuning automovilistic, vestimentatie femenina din filmele xxx si alte noutati casnice

| aXy99 a răspuns:

Da.
Zilnic dau de prosti mai prosti decat prostii din zilele trecute.

| JicaContra a răspuns:

Da, evident, si la 90 de ani poti sa gasesti ceva care sa te mire

iar cei care au raspuns nu, sa isi imagineze un politician... CINSTIT, si apoi sa zica ca NU e lucru de mirare tongue

deci, ai cam gresit raspunsul castigator tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma mir ca cei mai mulți oamenii trăiesc nepăsători și nu se gândesc deloc la veșnicia lor. E o chestiune importantă. Nu știu dacă exista ceva de comparat cu veșnicia dar cred că viața aceasta nici măcar sfertul sfertului nu este în comparație cu viața veșnică.
Viata aceasta este o deșertăciune, asa cum spunea Eclesiastul.

| Wr3nch a răspuns (pentru anonim_4396):

E cam greu sa te gandesti la viata vasnica cand cea de pe Pamant iti ia tot timpulhappy

| 1973191019982018 a răspuns (pentru anonim_4396):

Fara cuvinte!

| 1973191019982018 a răspuns (pentru Wr3nch):

Pentru cea de dincolo care este infinita merita sa renunti cu totul la aceasta sa o dobandesti pe cealalta." Cine va rezista pana la sfarsit acela se va mantui"

| anonim_4396 explică (pentru Wr3nch):

Pe mine mă întristează nespus faptul că există probabilitatea ca sufletul meu sa fie pierdut pentru totdeauna. Departe de Dumnezeu sufletul nu va avea viață, va fi doar chin. Este dureros, nu știu pentru câți este asa.
Și da, timpul eu zic că noi ni-l gestionam, nu ni-l ia nimeni.
E răvășitor acest gând, jur!

| 1973191019982018 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stii prea bine ca Dumnezeu te iubeste, de ce te stresezi peste masura? EL iti poarta de grija si ziua si noaptea.

| anonim_4396 explică (pentru 1973191019982018):

Asa este, bine spui.

| Wr3nch a răspuns (pentru 1973191019982018):

Multumec, dar prefer sa ma simt bine in viata asta. Da, se intampla multe lucruri, unele bune, altele rele, dar se intampla demult. Diferenta e ca azi ai sansele sa te faci de ras pe social media dar acu x ani nu te baga nimeni in seama in majoritatea cazurilor.

| 1973191019982018 a răspuns (pentru Wr3nch):

Citeste din Biblie despre bogatul nemilostiv si saracul lazar

| Wr3nch a răspuns (pentru 1973191019982018):

O cunosclaughing Si Biblia e o carte cu pilde frumoase, dar nu cred in constructuri crestine cum e raiul sau iadul.

| Carolina1972 a răspuns:

Absolut nimic.

| Anonim53220 a răspuns:

Da, intrebarile de genul pe TPU, fara sa fie o problema/necesitate la mijloc...altceva cu ce te ajut?