| 1968 a întrebat:

Va place Sven Hassel, si daca au aparut dupa cartiile sale filme?

12 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Îmi place felul cum descrie imaginile de război. E foarte realist. Nu ştiu dacă s-au scos filme după cărţile sale.

| FearNoEvil a răspuns:

The Misfit Brigade (1987)
http://www.imdb.com/title/tt0093546/

| VladRO a răspuns:

Imi place foarte mult Sven Hassel, dar nu au aparut filme dupa cartile lui, din pacate...sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da au aparus cel putin eu am 2 filme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da daca vrei eu am 2 filme despre cartile sale id de mes andreyu_alex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se numesc cele 2 filme?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmele sunt Blindatele Mortii si The Misfit Brigade cele doua filme

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul film scos e blindatele morti si alte filme nu o sa se mai faca pentru ca nu sia mai dat acordul deoarece in film nu se respecta carte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA! ador cartile lui Sven. Toate cele 14. In special il ador pe Joseph Porta. De filme, nu am auzit, din pacate...

| RaZvy97RaZvy a răspuns (pentru anonim_4396):

Da ador cartile! Imi place de Porta si Micutul(ultimul in special este ff destept)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da eu am un film,, Blindatele mortii,,

| adrianhasde a răspuns:

Da, dar inca nu au aparut filme dupa cartile lui.