| teknoob a întrebat:

Va rog sa ma ajutati! Am trimis un colet prin posta romana iar destinatarul trebuie sa plateasca 100 lei (92lei coletul +8 lei rambursul) pentru a ridica coletul. Eu am scris pe mandat postal suma de 100lei la Expeditor, 100 lei la Destinatar. Va rog sa-mi ziceti cati bani voi primi... chiar nu stiu cum se face iar doamna de la posta nu are rabdare sa explice. Ma tot gandesc ca destinatarul(la care am trimis coletul) va plati 100lei PLUS taxa ramburs nu cum am scris adineauri...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vei primi suma de 100 de lei, respectiv cat ai platit tu, aceasta daca nu te-ai obligat sa suporti tu costul transportului. Numai bine!

3 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Vei primi 100 ron.tu ai platit rambursul 8ron inclusa in 100 ron.

| Ejkoli a răspuns:

Pai este mai bine pentru tine... nu!?

| teknoob explică:

Ok, si cel care ridica coletul plateste 100 ron?