| Atnova a întrebat:

Va rog un raspuns urgent! Vreau sa trimit un pachet in Africa de Sud in Johannesburg doar ca vreau sa pun si un lant de argint in pachet. Lucru care nu accepta posta. Am incercat si la DHL, Cargo, International Curier, DPD, etc. Nu se poate. Am si sunat. Ce sa fac? Sa il ascund in pachet invelit bine si sa nu il declar? Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu poți s-l ascunzi, va fi detectat și îți vine pachetul retur sau mai rău, se confiscă pentru că nu ai respectat regulile transportatorului.
Mai bine cauți pe cineva de încredere care merge într-acolo și îl rogi să îți facă un comision. Deși... nu cred să ai așa noroc.

| Atnova explică (pentru mihai69):

Tara in care il export spune ca e legal asa ceva doar sa treaca de vama ma intereseaza

| mihai69 a răspuns (pentru Atnova):

Degeaba e legal, dacă nu găsești nicio firmă să-l ducă acolo.

| MUFFIN0000 a răspuns:

Fi atent.Cumpara un borcan de nutella si fa loc pentru lantic, ai grija sa nu iei ciocolata de pe fata(ma refer sa nu se vada inauntru) si pune lanticul intr-o punga apoi astupi cu nutella.Nu cred ca ti-ar deschide borcanul de nutella.Doar daca le e foame happy