| Vali_Dragulin_1970 a întrebat:

Va salut! Am inscripționat pe un dvd mai multe fișiere. Când bag dvd-ul în dvd-urile îmi arata ca este inscripționat, iar când îl deschid nu vad fișierele scrise. Ca sistem de operare am win 10 pe 64 biți proaspăt instalat, fără alte aplicații instalate. Dvd-ul l-am scris cu deepburner. Va rog, dacă știe cineva, ce setări trebuie făcute asupra sistemului? Multumesc

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 - copiază datele de pe DVD pe hard disk și deschide-le de acolo
2 - incearcă alt (alte) DVD reader (poate al tău nu citește discul respectiv)
3 - dacă nu merge nici așa, cred că nu mai recuperezi datele nicicum

"ce setări trebuie făcute asupra sistemului? " - nici una

| Arthiom a răspuns:

Nu era bun dvd-ul sau nu ai copiat cum trebuie fisierele. Nu mai folosi deepburner, foloseste nero. Si nu mai folosi la nimic dvd-ul asta de acum, ca nu mai e bun de nimic.