| pantera a întrebat:

Vă salut..am un laptop Acer,sincer mi l-a dat cineva... De încărcat încarcă. când apas pe butonul de pornire, nu se aprinde ecranul nici nu porneşte ventilatorul, însă se aprinde luminiţa de la dvd rom dar apăs pe butonul de la dvd că să pot să îl scot însă nu iese..se poate să fie placa de bază arsă sau ceva de genul? Dacă aveţi idee vă rog ajutati-mă mersi mult

Răspuns Câştigător
| SasNetRomania a răspuns:

Ala e bruiaj, mai mult ca sigur e ceva ars.

4 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Intai trebuie sa te aisguri ca intra curent in acel laptop.
folosestel fara baterie vezi cum face.
posibil sa fie biosul dus sau ceva ars.

| pantera explică (pentru SasNetRomania):

Stima şi respect..am încercat dar la fel face. apropo mai face şi un titâit la boxe..ca si cum sar aprinde şi sar stince în continu.

| SasNetRomania a răspuns (pentru pantera):

Beep beep? daca da, cate? lungi sau scurte?

| pantera explică (pentru SasNetRomania):

Sţiu la ce te referi..nue acelaşi bep care aperi pe F 8 sau F 11 sau mă rog. când faci boot..nu este un bep, e că şi cum ai bagă nişte boxe în priză şi le scoţi..se repetă de multe ori

| SasNetRomania a răspuns (pentru pantera):

Ala e bruiaj, mai mult ca sigur e ceva ars.