| Livian17 a întrebat:

Va salut, as vrea sa va intreb ce presupune a fi arhitect de amenajri interioare, in ce consta aceasta meserie?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sa cunosti stiluri arhitecturale si amenajare interioara. Sa le aranjezi si sa le combini asa incat sa dea un aspect placut ochiului functie si de cerintele clientului. Sa stii sa-l "citesti" pe client si sa intelegi cam ce si-ar dori functie de nivelul lui de cultura (un pic psiholog). Sa intocmesti planuri si schite ( un bun desenator tehnic si artistic).