Întrebare recomandată | andreimpwr a întrebat:

Vă salut, în urma cu câteva zile am făcut comanda de pe Olx de un telefon, am vorbit cu vânzătorul pe aplicația Olx, i-am dat adresa și mâine după calculele mele ar trebui sa îmi ajungă coletul. Întrebarea mea ar fi, in caz ca este păcăleala, și-n colet nu se afla telefonul, cum ar trebui sa procedez?! Tin sa menționez ca am uitat sa-i spun vânzătorului sa pună coletul cu verificare. Mulțumesc frumos

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ti-ai asumat un risc in momentul in care nu ai mentionat colet cu verificare. Dar poate acest utilizator este de buna credinta, pe viitor mare atentie cand comandati de pe net sunt tot felul de derbedei care traiesc din inselaciune.
Sa ne scrii cand primesti coletul daca a fost totul ok, sansele sunt 50-50winking

| andreimpwr explică (pentru Simpatic):

Da mersi mult, sper sa fie ok laughing Ma gândeam ca se poate face ceva, având in vedere ca expediatorul, va trebuie sa-și ridice banii de la sediul Fan Courier. Habar nu am despre proceduri, de asta am intrebat

| iwefgOficiall a răspuns (pentru andreimpwr):

Am vandut si am livrat foarte multe telefoane pe olx si la Iasi mures si nu sa plans nimeni pana acum de obicei daca pui la vanzare trebuie sa fi un om serios daca nu atunci nu pune!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nimic. Lecție învățată.

| Digikey a răspuns:

Fac zeci de tranzactii pe olx,dar niciodata fara sa aud vocea celuilalt.
Nu cer verificare cand cumpar ceva,dar imi dau seama cu cine am de-a face, poate si din cauza ca lucrez in vanzari.
Si nu cumpar telefoane sh de la necunoscuti. Poate l-a scapat in WC, l-a scapat pe jos, l-a uitat pe calorifer, etc. Poate are un defect care se manifesta dupa 30 de min sau poate primesti un cartof.

| AndreiaDinu a răspuns:

Pai nu ai avea ce sa mai faci...