| GeorgianaDiaconu a întrebat:

Va salut! La ora 14:15 am programare pentru Pasaport temporar - Crds (singura optiune pe care am putut s-o selectez la programarea online, eu neavand pasaport niciodata). Vreau sa stiu ce acte imi trebuie, daca pasaportul asta imi vine " carticica " si cam in cat timp imi iese daca astazi suntem in 27 iulie iar eu am bilet pe 9 August. Multumesc mult

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Stii ce inseamna pasaportul Crds da?

Inseamna pasaport pentru cetăţeni români cu domiciliul în străinătate.

Esti sigur ca din ala vrei sa faci?

Pasaportul dureaza intre 10-15 zile lucratoare sa fie eliberat, daca ai noroc il poti avea si pana pe 9

| VoidEternal a răspuns:

E cam din scurt. La mine in oras, programarile sunt date pentru cel putin o luna de acum inainte.

| trophin a răspuns:

Carte de identitate, certificat naștere. Întrebări ciudate.

| trophin a răspuns:

Și o taxa plătită la posta. Era 250 de lei. Nu știu cât e acum

| Feitan a răspuns (pentru trophin):

Temporar e 96, mi-am facut acum 2 zile.

| trophin a răspuns (pentru Feitan):

Bravo tie