| Andy0202 a întrebat:

Va salut, vreau sa -mi achizitionez un reflector cu incarcare solara, ce parere aveti si sunt curios daca rezista la fel de "mult" ca mini lampile cu solar din gradini, va atasez modelul la care m-am gandit.
https://emag.page.link/HTP6nrb6aqh8BHRt5

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Scrie la specificatii:
"Timp de functionare: 12-24 ore (cu incarcare totala)".
Evident, incarcarea se face mai lent cand cerul este innorat sau cand panoul nu este perpendicular pe razele soarelui.
Insa poti regla putere redusa (consuma mai putin), dar si durata de lumanare mai scurta (1-8 ore).

Ai grija sa nu lasi instalatia in frig sub +5 grade, fiindca bateria si componentele electronice se distrug de la frig!
Panoul solar poate sta afara la temperaturi mai joase, rezista pana la -10 grade C fara probleme.