| invisibleboy a întrebat:

Vaporii de vopsea fac rau? (mirosul), intreb asta deoarece o sa dorm intr-o camera in care tocmai s-a vopsit.

Răspuns Câştigător
| christianlaroka a răspuns:

In principiu sunt toxici. Cam da, fac rau, e de preferat sa nu se doarma intr-o camera proaspat vopsita. Dar daca n-ai ce face deschide usa si geamul pentru a se aerisi. nu dormi cu ele inchise. Bafta

6 răspunsuri:
| ktrinel a răspuns:

Daca este aerisita cel putin 2-3 nu este nicio problema.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu zic sa alegi alta camera aerisită. Mai bine culca-te si pe balcon decat sa inspiri mirosul de vopsea. Nu e sanatos, si da, iti poate provoca probleme respiratorii.

| DianaIstratii a răspuns:

Da,din cauza lor te poti intoxica...din motive de precautie e mai bine sa dormi in alta camera.

| 니코 a răspuns:

Iti fac rau pentru ca o sa inceapa sa te doara capul si sa fi ametit
mai bine nu dormi acolo in camera
P.S.am simtit-o pe propria mea piele

| Devyd a răspuns:

Da,Mirosul de vopsea proaspata pot cauza probleme de respiratie, dureri de cap si ameteli.
Ar fi bine sa eviti.

| SuperChocoCherry a răspuns:

Nu o sa patesti nimic, dar o sa intepe mirosul.nu e prea placut!