| Anomim2025 a întrebat:

Vesta anti-glonț este la fel ca vesta reflectorizantă?

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Da, in toate privintele.

| Salontanul a răspuns (pentru Sn4k3):

Serios? Arata-mi si mie una care seamna cu vesta reflectorizanta: http://bit.ly/2Hdci3a

| Sn4k3 a răspuns (pentru Salontanul):

Glumeam laughing

| Salontanul a răspuns (pentru Sn4k3):

laughing

8 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Aceste doua veste sunt diferite.
Vesta reflectorizanta se poarta pentru ca persoana sa fie vazuta mai bine pe timp de noapte de catre soferi. Este obligatorie si pentru soferi cand lucreaza la masina; este obligatorie si pentru biciclisti.
Aceasta poate sa fie galbena, portocalie sau verde. Poate sa fie si tip geaca (pentru iarna).
https://www.google.ro/......ps?/search

Vesta antiglont este pentru ca sa opreasca glontul ca sa nu patrunda in organism.
https://www.google.ro/......ps?/search

| MihaiNicu23 a răspuns:

Nu, este mai diferita si nu este nici verde, poate fi neagra, gri, albastra si inca 2-3 culori dar niciodata reflectorizanta sa nu atraga atentia.

| ziftode a răspuns:

Daca, cumva, intrebarea ta e: reflecta/ricoseaza gloantele ca o vesta reflectorizanta, atunci nu, vestele anti-glont sunt gandite sa opreasca glontul, nu sa il arunce inapoi

| Elena9328 a răspuns:

Nu.

| iAMVi a răspuns:

Nu are nicio legatura, vesta antiglont te protejeaza de gloante pana la un anumit calibru iar vesta reflectorizanta reflecta lumina in intuneric si o porti doar pentru a fi observat in locuri mai putin luminoase.