| anonim_4396 a întrebat:

Vesta antiglont e buna si la injungheturi de cutit (rezista si te protejeaza)?

8 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Daca producatorul nu mentioneaza ca vesta rezista si la chestii precum cutite, sulite...etc(obiecte foarte ascutite facute din aliaje mai rezistente fata de gloantele obisnuite) nu te baza pe vesta aia.Cumpara una facuta special pentru injunghiere.

| Farcas_Paul_1990 a răspuns (pentru Wehrmacht):

Ok.te-as declara castigator dar nu vad funda in dreapta...dc?

| Stropdeploaie a răspuns:

Cred ca ai vazut prea multe filme!

| Farcas_Paul_1990 a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Cred ca traiesti in lumea ta de copil si ce-i in filme la tine raman acolo, o vesta balistica e 500 euro si o sa-mi cumpar una

| Stropdeploaie a răspuns (pentru Farcas_Paul_1990):

Pt ce? bai copil fara minte. cand e sa te omoare. pai te omoara cu tot cu vesta ta. de 500 de euroi... ti am zis. ai vazut prea multe filme...laughing)))0

| Sfaterly a răspuns:

Da, evident că e bună.
Dar există și vestă specială antiinjunghiere.

| Hoskero a răspuns:

Atata timp cat o vesta calitativa, poate opri in proportie de 80% un glont care vine spre victima cu o viteza de minim 200m/s, cum ar putea un cutit sa penetreze stratul vestei? Deci da, face fata cu succes