| AllanClare a întrebat:

Viza de flotant este necesara chiar daca stau in zona respectiva 2 zile pe saptamana?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu este deloc necesara, chiar daca in lege se specifica clar ca daca stai mai mult de 15 zile in locatia aceea iti trebuie viza de flotant, eu unul nu am si locuiesc la 70km de locuinta natala, nu imi fac, daca am nevoie de servicii medicale, am carnetul de sanatate, sunt student, am buletin, nu imi trebuie acea viza, ca si multora dintre bucurestenii care sunt flotanti, daca vrei tu neaparat, pentru diverse acte, atunci da, fa-ti, dar altfel nu vad motivul.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Este necesara doar daca ai de facut anumite activitati in zona si este necesar sa locuiesti acolo. In rest, legea zice dupa 15 zile dar si daca stai mai mult de 15 zile nu prea se mai baga in seama.

| AllanClare explică:

Mersi!