| Valentina00 a întrebat:

Voi ati calatorit cu trenul singuri? cum a fost? mie imi e cam frica e prima oara cand calatoresc singura imi e sa nu scap trenul sau sa il incurclaughing)
Nu stiti daca de la Medias-Brasov e un singur tren? sa nu trebuiasca sa schimb trenurile

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Eu am calatorit dar am avut noroc ca era cu cap de linie unde coboram. Incearca sa intri in vorba cu cei de pe langa tine si sa te orientezi dupa persoane care coboara tot acolo.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Gara nu e aeroport, sunt 2-3 linii si 2-3 trenuri la un moment dat, plus pe tren scrie unde merge, ar fi mult prea greu sa il gresesti sau sa il pierzi.

Si ai tren direct, lucru pe care il aflai si tu cu o simpla cautare http://www.infofer.ro/