| cosminaa77 a întrebat:

Voi ati patit sa fiti criticati pentru scopurile voastre in viata? adica gen sa vina un "destept"sa se bage in viata ta ca nu trebuie facut asa ca esti prost,ca nu e bine,de ce oamenii nu isi vad de treaba lor si judeca mereu ca ala e lenes ca ala e prost ca ala ii place jobul x dar nu si y, eu sunt judecat ca am si planuri pentru interiorul meu nu numai bani,destul de ciudat,asa e lumea,am fost o data judecat ca citesc carti in loc sa mai fac un ban,asta e Romania, dragi prieteni.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta e mentalitatea romaneasca, daca esti bogat esti un hot care iti bati joc de oameni, daca esti sarac, esti un prost care nu faci nimic cu viata ta, daca mergi la sala si arati bine esti un stereoidizat retard, daca esti gras, esti un umflat care mananca ca un elefant, daca esti slab, mai pune si tu mana si mananca, nu vezi ce schilod esti, vai de capu tau, fa-ti un abonament la sala ca ai 40 kg.
Daca ai femeie frumoasa aia e o panarama si sta cu tine ca o platesti, daca ai femeie urata, unde dreacu a gasit-o si pe asta ma...
Intelegi cum sta treaba, orice ai face, in ochii lumii vei fi mereu oaia neagra, sfat, nu mai asculta de nimeni, nu-i mai baga in seama pe toti care te critica, fixeaza-ti un tel si atinge-l, restul e poveste!

| cosminaa77 explică (pentru anonim_4396):

Mersi de sfat,esti baiat destept pai asa e omule,din pacate, oamenii vor judeca indiferent de cum esti,eu ma antrenez pe autocontrol ca am ca scop in viata si dezvoltare personala nu numai bani bani bani, poftim mai fac o problema de matematica mai ma uit la cate-un thriller psihologic ca imi place sa am mintea brici, iar ca bani ma angajez cat de curand dar nu am nevoie de bani multi man, nu ma pasioneaza,eu vreau bani doar ca sa scap de stresul serviciului adica sa stiu ca am ceva asigurat al meu,dar in rest nu-mi pasa, multe din placerile mele se pare ca sunt fara bani, eu credeam ca o sa-mi placa multe chestii faine cu bani dar unele s-au adeverit a fi boring, uite calatoriile, te duci te duci dar mai mult prefer sa stau la un serial bun cu un pahar de vin si un pachet de tigari si nu costa mult, p, s fumez ocazzional.

| anonim_4396 a răspuns (pentru cosminaa77):

Si eu sunt la fel, imi gasesc placere si liniste in lucrurile simple.

8 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu nu am fost judecat.

De ce?

Simplu, pentru nu mi-am facut 15 conturi pe TPU sa pun acelasi intrebari si sa enervez lumea pana se ia de mine...

| blackann a răspuns:

Si ce anume te intereseaza sa afli de la noi, povestind intamplarea ta?

| Vântulalb a răspuns:

"am fost o data judecat ca citesc carti in loc sa mai fac un ban"
Depinde cand si cat timp citesti acele carti. Cati ani ai si cine te intretine.
Daca esti major ar cam trebui sa iti asiguri intai traiul. Ca asta e Romania. Nu primesti nimic gratis. Si apoi, sa te ocupi si de cultura ta. Nu "de interior" ca nu e vorba de corp.
Iar dupa cum scrii nu cred ca citesti ce trebuie sau nu citesti cum trebuie.

| cosminaa77 explică (pentru Vântulalb):

Am bani sunt si la facultate, lucrez si acasa, altceva ce mai vrei? stiu sa scriu foarte corect dar sunt grabit ca nu degeaba eram bun la gramatica prin scoala, nu ne cunoastem, deci n-ai de unde sa stii.

| cosminaa77 explică (pentru Vântulalb):

Sa fac un ban-adica sa ma umplu de ei, la asta m-a referit.

| Vântulalb a răspuns (pentru cosminaa77):

Nu ne cunoastem si nu stiu cat de bun ai fi putut fi in scoala. Dar vad cat de agramat scrii aici. Oricat te-ai grabi, tot nu poate sa-ti iasa asa ceva.