| anonim_4396 a întrebat:

Voi când vedeți că o întrebare la care știți răspunsul are deja fundă, mai răspundeți? Eu sincer, nu!

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Raspunsul depinde de faptul daca eu consider ca raspunsul este bun ori nu. Daca este bun nu mai raspund dar daca am un raspuns mai bun atunci raspund. De altfel scopul TPU este de a ajuta si nu de a vana funde. Numai bine!

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Aveți dreptate cu toții, dar persoana care a postat întrebarea cum să mai știe care răspuns este corect în cazul unei curiozități?

| Ioandelasal a răspuns (pentru anonim_4396):

Verifica pe internet.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Uite la asta nu m-am gândit, ce ne-am face fără tine, hai baftă!

| Esperança a răspuns:

1.Da raspund daca acele raspunsuri nu sunt corecte...de multe ori se intampla ca raspunsul premiat cu funda sa fie gresit.
2.Probabil ca in momentul in care aceea funda imi aduce un castig in viata reala o sa fiu mai interesata de ea, deoacamdata mi-e cam indiferenta situatia cu funda!

greece12
| greece12 a răspuns:

Eu raspund.
Pentru ca,ma gandesc ca raspunsul meu poate e un ajutor in plus sau il lamureste mai bine pe cel care a pus o intrebare.
De multe ori,in graba de a primi un raspuns,multi se reped si dau funde primelor postari,nu asteapta. Daca vad ca prin postarea mea,chiar pot ajuta, raspund cu bucurie.
Funda chiar nu ma influenteaza cu nimic, important e ca am ajutat!

| Klepto a răspuns:

Daca raspunsul funditat este cel corect si persoana a fost ajutata, de ce sa mai postez? Are vreo relevanta inca un raspuns corect al meu pe langa celelalte?
Daca raspunsul funditat nu este cel corect, atunci raspund, poate autorul o sa se intoarca si o sa vada.

Răspuns utilizator avertizat
| Hayuki a răspuns:

Eu raspund numai daca pot ajuta big grin nu mai bag in seama daca scrie sau nu ''FUNDA'' si in plus teoretic asta trebuie sa fie scopul saitului: daca stii auti, daca nu treci mai departe no? insa se pare ca unii s-au calificat in ''vantoarea'' de funde -.-''