| Constantin4 a întrebat:

Voi ce ati alege dintre un Samsung galaxy s II si un Nokia Lumia 900 happy Vreau pareri si dau Funda!winking

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Prefer Nokia Lumia 900.
Pa, pa.

| Anonima264 a răspuns:

Samsung galaxy

| Dafuqq a răspuns:

Nokia Lumia 900.
De cand sunt mic numai Nokia am folosit.
Din punct de vedere calitativ eu as alege Nokia Lumia 900.

http://www.techradar.com/......331/review
http://www.techradar.com/......907/review
Fundoi?:X

| xXTheDeadHeroDarkXx a răspuns:

Samsung galaxy S II e mai bun funda?

| XxOanaAlexandraxX a răspuns:

Comparatii
TIP
Nokia:AMOLED capacitiv sensibil la atingere, 16M culori

Samsung:Super AMOLED Plus Capacitiv si sensibil la atingere, 16M culori

2.MARIME
Nokia:480 x 800 pixeli, 4.3 inci

Samsung: 480 x 800 pixeli, 4.52 inci

Eu as alege Samsung pentru ca are si Gorilla Glass (Ceea ce eu apreciez foarte mult)
E un telefon performant. uite iti dau si dotarile camerei ceea ce Nokia nu are
Geolocalizare, focalizare prin atingere, detectarea fetei si a zambetului, stabilizator de imagine, in timp ce Nokia Lumia 900 are doar Geolocalizare.
Camera secundara este de 2 MP fata de Nokia care din nou are mai putin si anume 1.3 MP.
Eu as zice sa mai astepti putin sa mai pui bani (desigur daca vrei) si sa iti iei un S III sau un I phone happy
Baftahappy