| IhNomUhNitPARIS a întrebat:

Voi ce faceți când temperatura ajunge la 37-40°? ( la umbra)
Stați în casa sau ieșiți afara?
Cred ca de când ma știu eu nu am mai întâlnit o căldură asa sufocanta laughing
Ce consumați apa rece? Înghețată? Ce sa fac, ca nu pot lupta cu încălzirea asta globala rolling on the floor dați-mi va rog niște idei happy

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Pui folie solara pe geamuri (poate sa fie fumurie) si vara o sa fie racoare in casa fara aer conditionat

| IhNomUhNitPARIS explică (pentru mgtow):

Wow, mersi frumos mgtow happy
Bună idee.

| mgtow a răspuns (pentru IhNomUhNitPARIS):

Vorbeste cu o firma care pune folii la masini, aia fac treaba buna

| IhNomUhNitPARIS explică (pentru mgtow):

Mersi frate happy

26 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Stau in casa si dau drumul la AC. Cine te forteaza sa stai pe strada?

| IhNomUhNitPARIS explică (pentru darrio2007):

Am zis eu ca stau afara? Eu stau în casa, e sufocant de cald.
O sa ies când se mai răcorește.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aerul conditionat face minuni

| IhNomUhNitPARIS explică (pentru suntserios):

Nu am aer condiționat dar unde voi pleca definitiv voi avea.
Trebuie sa lupt cu încălzirea nu am încotro.
Dar nu e recomandat sa bei bere pe căldură asta nu?

| Werrich a răspuns (pentru IhNomUhNitPARIS):

Berea deshidrateaza, doar apa trebuie sa bei.
https://stirileprotv.ro/......atata.html

| IhNomUhNitPARIS explică (pentru Werrich):

Nici nu pot sa beau și de as vrea ca i-au antidepresive.
Da, pai eu beau frecvent Aqua Carpatica

| suntserios a răspuns (pentru IhNomUhNitPARIS):

In niciun caz alcool. deshidrateaza.
du te la mall, sau la Kaufland sau la Lidl. Te uiti juma de ora pe acolo si stai la aer rece

| IhNomUhNitPARIS explică (pentru suntserios):

Bună idee laughing

Oricum s-au deschis sălile de cinema, s-a întâmplat.un lucru divin după un an de zile.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Stau in casa.
A inceput sa ma cam doara in gat :/

| IhNomUhNitPARIS explică (pentru DoarBogdan):

Ești puțin răcit, ți-o scăzut sistemul imunitar.
Mi se întâmpla și mie înainte doar vara sa răcesc.
Cu câteva ceaiuri scapi de problema.

| DoarBogdan a răspuns (pentru IhNomUhNitPARIS):

Cred ca de la cata apa rece am baut.

| IhNomUhNitPARIS explică (pentru DoarBogdan):

Da, 100%
Dacă aveai covid pe căldura asta forma severa era grava situația.
Am avut eu anul trecut și 5 zile nu m-am putut da jos din pat.

Acum în TM nu prea se mai aude de covid sau nu am tras eu cu ochiul sa vad, cert e ca rata o scăzut drastic și brusc, deci e ciudata situația cu covid.

| Frank51 a răspuns:

Îmi place căldura, în casă e frumos și rece pana seara la 9, iar atunci pornesc un ventilator dacă simt nevoia.

| IhNomUhNitPARIS explică (pentru Frank51):

Eu stau la ultimul etaj și e teroare. Sunt 50 de grade la soare. Buna idee trebuie sa cumpăr un ventilator happy

| Mirel4412 a răspuns:

Eu am noroc ca in camera la mine sunt 25 grade cand afara sunt 40. Am un ventilator mic de 40 de ani care isi face treaba extraordinar. E bine si cu aerul conditionat, dar nu prea il folosesc, ca nu am la ce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune-ti apa in cap si pe tine, mergi la strand sau stai in cada

| IhNomUhNitPARIS explică (pentru anonim_4396):

Adineauri mam spălat cu apa rece și cum am ieșit cum eram tot transpirat rolling on the floor
Și daca fac 10 bai tot asa se menifesta organismul meu.
De când e caniculă doar cu apa rece ma spăl, dar pe cap cu apa călduță.
S-au deschis ștrandurile în TM? Tu te duci cu cadanele după tine, cu timisorencele,, banatu' ii fruncea"laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru IhNomUhNitPARIS):

Pai nu te usuci dupa. Stai asa ud ca la piscina, si daca nu gasesti deschis mergi la o spalatorie sau la sat undeva si va stropiti cu furtunu ca niste turbati. Eu stau la aer conditionat ca altcumva e naspa rau

| IhNomUhNitPARIS explică (pentru anonim_4396):

rolling on the floor nebunie post covid.
Acum ne rupe căldura, covidel nu știu unde se ascunde, cred ca e pe modul stand by.
Incredibil cata absurditate o produs acest virus la nivel mondial.
Sunt curios valul 4 dacă va mai semana haos.
Dar tu stai prin zona Traian? happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru IhNomUhNitPARIS):

Nu stau in oras, e in afara langa giroc. E lasa valu 4 ca acu vad ca nu mai vor sa inchida nimic

| alexcuamare123 a răspuns:

Stai in boxeri cu ventilatorul pornit si cate o sticla cu apa rece la fiecare subrat