| SuntPrezent13 a întrebat:

Voi ce spuneti merita o meserie care nu iti place?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu as lucra undeva unde nu îmi place, mai ales pe un salariu mic pe economie, timpul va trece greu, și te poate baga în depresie dacă ești o persoana posomorâta. De fapt, nu merita pe nici un salariu minim pe economie, e robie pe fata, tara asta e vai de tricolorul ei.

26 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Nu, trebuie sa iti si placa.

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de cat de buna e plata.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca o poti face usor si e bine platita, merita.

| 4ndr33y a răspuns:

Rar gasesti ceva care sa iti si placa, adesea vei face jobul in scarba. Si daca iti place, la un momendat ti se acreste.

| Celcestietot a răspuns:

Cel putin primesti ceva bun in schimb? thinking

| Lukasssz a răspuns:

Nu

| DaFrateEuSunt a răspuns:

Nu, punct.

Răspuns utilizator avertizat
Bula
| Bula a răspuns:

Daca practici o meserie care-ti place, vei deveni mesterul ei.
Daca practici o meserie care nu-ti place, atunci vei fi calaul ei.

| PRaPRa a răspuns:

Depinde.
Daca ai un hobby care sa iti placa, poate se balanseaza.

Răspuns utilizator avertizat
| Ana407 a răspuns:

Nu merita, vei simti pe propria ta piele ca nu e de tine meseria aceea!
Te vei simti obosit, deprimat sau nervos...
Nu vei progresa in niciun fel daca nu faci ce iti place, cei din jurul tau te vor evita si vei ajunge un om toxic.
Lasa calauza sa te ghideze spre ce ti se potriveste si usile se vor deschide de la sine.

| mgtow a răspuns:

Merita atat timp cat nu sari de 8h si banii sant pe masura - sa iti placa conteaza. Multe meserii au 10 - 12 sau 15h cateodata si e frustrant ca nu prea ai timp sa faci altele acasa, ajungi obosit mananci si te pregatesti pentru ziua care vine. 8-9h de munca ajung la munca

| CelCareRamaneInUrma a răspuns:

Merita? Nu.In cele mai multe cazuri esti nevoit sa o faci daca nu vrei sa mori de foame? Da!

| SuntPrezent13 explică (pentru 4ndr33y):

Da,corect

| SuntPrezent13 explică (pentru RTK):

Frumos raspuns

| SuntPrezent13 explică (pentru Bula):

Foarte frumos.

| SuntPrezent13 explică (pentru anonim_4396):

Mare dreptate ai funda m-ai cucerit.

| SuntPrezent13 explică (pentru AlexDorinel):

Si asta e adevarat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SuntPrezent13):

Mersi laughing

| Frank51 a răspuns:

În sensul să o urăsc gen să spăl wc-uri, chiar dacă ar fi plătită bine, n-aș face deci nu merită

În sensul în care este neutru și o fac din necesitate și nu obțin o mare satisfacție, merită pentru că stomacul cârâie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu! Mai ales dacă e și pe bani puțini.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Daca aduce bani multi, sigur ca merita!

| AdrianaBacescu a răspuns:

Nu.

| StrongHeart a răspuns:

Merita incercat orice, nu ai cum sa stii ce iti place daca nu incerci.