| VasileRapidistu13 a întrebat:

Voi ce ziceti o sa dea Putin cu nuclearele? Eu zic sunt slabe foarte foarte mici.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o să dea că nu are de ce.
Va mai face circ o perioadă și se va calma.
Până la urmă îl va elimina pe el securitatea lor care se va sătura de el.

16 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Putin nu va folosi arma nucleara, fiindca are arma mult mai buna; rachetele hipersonice (care circula cu viteza de peste 20 ori ca viteza sunetului, la o inaltime de50-100m deasupra solului, urmarandu-l si pe care nici americanii nu le pot depista (cu radar sau din satelit).
Cu asemenea arme poate lovi orinde in lume, fara sa fie observate, chiar cu explozibil conventional, distrugand inamicul gura-casca.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu o să dea, doar amenință. Ca să fie eficient ar da bombița pe Kiev. Din acel moment își scoală toată lumea în cap. Să foloseacă proiectile pe câmpul de luptă, nu sunt aglomerări mari de trupe. Așa că omoară să zicem 1000 de soldați și pârjoleșțe 100 km pătrați de pământ, unde șoarecii vor naște cu malformații, și nu mai poți trăi sau cultiva grâu. Ucrainienii mai au pământ pârjolit la Cernobâl. Iar când bate vântul spre ruși, le aduce praf cu cancer de unde au bombăzat. Și mai ales, deschid o nouă eră a războiului nuclear. Din acel moment, oricine deține arma nucleară se va simți îndreptățit să o foloasească. Așa că se vor abține cât pot de tare. Dar la o adică, pe care nu o comentez aici, nu se știe.

| VasileRapidistu13 explică (pentru sadrian46):

Pai si daca sunteti 100% sigur ca n-o sa dea, desi ati vazut ca si cu Ucraina am crezut toti ca va fi doar o plimbare cu tancuriule si nu a fost mai complex, daca sunteti sigur iar argumentele dvstra sunt bune, de ce lumea chiar si oameni destepti inca mai cred asta?

| sadrian46 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Fiindcă nu judecă. Ai citit finalul răspunsului meu? Am spus așa. La o adică nu se știe. Deci nu sunt 100% sigur, doar 99%.

| VasileRapidistu13 explică (pentru sadrian46):

Mda, oricum slabe sanse pai bun are curaj Putin dar il lasa restul?

| Drimmero a răspuns:

Nu o sa dea, n-are nimic de castigat, e doar la intimidare, doar gura e de rusi, la fapte se stie ca sunt 0. Daca ar da oricum nu va avea nimic de castigat, moare si el automat, va porni un razboi nuclear.

| VasileRapidistu13 explică (pentru Drimmero):

Pe putin nu il intereseaza ca moare.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Putin e bolnav, la un moment dat nu îl va mai interesa daca moare și el, dar așa cum spun unii nu mai gura e de ei.

| VasileRapidistu13 explică (pentru anonim_4396):

Pai de ce sa il intereseze ma oricum e batran si un om care cu mental health disease nu are ce pierde iti zic eu din surse sigure.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Daca are probleme psihice atunci e clar că nu îl interesează. Dar ce probleme are? Paranoia lui e justificată că mulți îl doresc mort, nici în oamenii lui nu are încredere că îl poate trăda

| EliLeli a răspuns:

Nebunul ala ma depaseste, nu pot prezice ce va face.

| VasileRapidistu13 explică:

Asa m-am gandit si eu, dar de ce lumea inca mai crede ca ""vin rusii, vin rusii pedste noi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Din prostie.

| Dvi2002 a răspuns:

Doar in Ucraina are curaj, dar totusi sanse sunt...

| SamsungElectronics a răspuns:

Nu cred, doamne ferește