| Fumiko a întrebat:

Voi cum ați reușit sa slăbiți? Nu vreau sa spun cu sunt grasa, am 1, 64 înălțime, 54 kilograme și 17 aproape 18 ani. Faza este ca am puțin cam multa grăsime la solduri și talie și nu îmi place cum arat.Nu mai beau sucuri, dulciuri nu prea mănânc, nici prajeli dar încă nu prea văd rezultate.Asa ca vreau sa-mi spuneți voi cum ați reușit să slăbiți? Mulțumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Amesteca utilul cu placutul! happy
Fa miscare multa: gimnastica, aerobic, dansuri latino, drumetii cu prietenii.

| Sn4k3 a răspuns:

Sport si usor cu carbohidratii.

| Yurisa a răspuns:

Buna, la varsta ta este normal sa ai "aripioare", grasime pe solduri si talie big grin

Daca vrei totusi sa slabesti eu iti recomand Kangoo Jumps. E super distractiv si iti lucreaza tot corpul. (Si o dieta saraca in grasimi, bineinteles)

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Metoda clasica: sport si alimentatie controlata. Nu te cantari zilnic! Chiar daca "dai jos" grasime iti creste masa musculara. Deci o luna nu o sa vezi rezultate pe cantar.