| DomnulMuratura99 a întrebat:

Voi da test la romana cu intrebari dintr-o opera, cu cartea deschisa in fata ca nu am studiat opera respectiva dar ne da test din ea...(halal de profa) cum fac sa gasesc informatiile mai usor ca nu vreau sa citesc cartea

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E super ideea profesoarei, practic va da text citit si nestudiat ca sa va puteti pune in valoare cunostintele fara sa aveti inhibitii. Citeste nu numai cartea, dar si tot ce poti citi critica despre ea. Mergi la biblioteca si cere tot ce ti se poate da de critica literara legata de autorul si cartea respectiva, citeste tot, consepcteaza cu atentie si gandeste-te atent. E momentul in care cei destepti se vor evidentia si profesoara va putea vedea exact valoarea fiecarui elev. E o sansa extraordinara sa faci foarte bine si sa fii selectata pentru a face performanta (ma refer la olimpiada)