| PeeWeeVi a întrebat:

Voi merge in italia vara astalove strucksi vreau sa stiu mai multe despre aceasta tara... voi merge in florente si sper ca va fi frumos, dar vreau sa stiu cum e cu magazinele de haine si incaltaminte, sunt scumpe? sunt lucruri frumoase? ce monumente pot vizita acolo in florente? multumescbig grin

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Florenta este un oras absolut superb si ai foarte multe de vizitat: Palazzo Vechio, Palazzo Pitti, Giardino di Boboli, Galeriile Uffizzi, Galeriile Academiei (pentru fiecare in parte ai nevoie de cel putin o zi), Galeria Palatina, Muzeul Silver (tesaurul familiei Medici), bisericile Santa Maria Novella, Santissima Anunzziata, Domul, mai multe teatre. Nu stiu cum sunt magazinele, am stat doar o saptamana si nu am apucat sa intru decat in supermarketuri dupa apa si mancare. In rest am vizitat tot ce am putut.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scumpe da pentru ca e o tara care se traieste mai bine dar cu criza face un discount sigur la orice