| VasileRapidistu13 a întrebat:

Voi stiti informatii despre centrii motori din creier?

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Sunt mult prea multe de scris aici.Banuiesc eu ca te referi la zona creierului ce controleaza actiunile/miscarile voluntare. Daca ai curiozitatea, cauta "cortexul motor", sau in limba engleza "the motor cortex" si cred ca incepand de acolo, vei gasi mai multe informatii in legatura cu ce te intereseaza.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu ce nu știu, caut cu Google Search. Tu știi să cauți astfel?

| VasileRapidistu13 explică (pentru sadrian46):

Am cautat, n-am gasit nimic legat de asta.

| sadrian46 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Nimic legat de ce - asta-. Ce este aceea asta pe care ai căutat-o?

| VasileRapidistu13 explică (pentru sadrian46):

Centrii motori din creier.

| sadrian46 a răspuns (pentru VasileRapidistu13):

Am pus pe google - centrii motori din creier.
Uite ce am găsit eu pe prima pagină oferită de Google.
Pe primul loc poze cu cărți despre sănătatea creieului.
Pe locul 2, Images for centrii motori din creier. Imagini din Google Images. Multe
Pe locul 3. Sistemul nervos central - Wikipedia. Acolo e plin de informații care te interesează.
Ție Google nu vrea să îți spună?