| chinezoaica30 a întrebat:

Vreau sa aflu cod puk de la o cartela Orange pe abonament, dar de pe un site, pentru ca nu am alt telefon Orange sa sun.sau sa fac cumva sa sun de pe alta retea sa aflu codul dl cartela orange..multumesc

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Indiferent daca ai abonament sau prepay, si indiferent ce cartela folosesti, afli PUK-ul tastand *100# si alegi optiunea nr 8. Urmezi pasii indicati spre Puk, alegi varianta cu abonament, apoi introduci numarul de telefon la care vrei sa afli PUK-ul.
Sper sa reusesti!

| chinezoaica30 explică (pentru dannyel86):

Stiu asta, doar ca eu nu am dupa ce alt nr sa sun, ca nu mai am niciun Orange. poti sa ma ajuti sa suni tu? iti dau funda

| dannyel86 a răspuns (pentru chinezoaica30):

Voi incerca sa te ajut. Pentru a nu face public numarul de telefon, iti voi trimite mesaj pe TPU cu mailul la care imi poti scrie numarul (tu nu vei putea raspunde la mesajul de pe TPU, intrucat ai statut de "junior"). Imi scrii un mail cu numarul de telefon, iar eu iti voi raspunde prin aceeasi modalitate. Astept mailul tau.

| bonitaLovely a răspuns:

Nu cred ca poti, numai de pe alt numar Orange