| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să comand ceva de pe un site, însă are livrare prin Posta Română ( livrare standard sau prioripost). Vreau să știu la ce se referă serviciul prioripost. Trebuie mers la poștă sau vine "curier" la adresă și livrează?

Răspuns Câştigător
| Speranta12 a răspuns:

Pai de aia nu a experimentat nimeni de p-aici ca sa-ti raspunda. Incearca pe softpedia sau suna la posta.

7 răspunsuri:
| anonim_4396 explică (pentru Speranta12):

Mă lași cu copy/paste? Am citit articolul înainte să pun întrebarea. Mai mult, am căutat și pe YouTube și pe alte site-uri. Vreau răspuns de la cineva care a avut experiență cu ei.

Nu mă încântă poșta română și serviciile lor de rahat. Am avut alte experiente cu ei, comenzi eMAG ajunse la oficiul poștal, dar nu mi s-a trimis nici un sms sa pot merge să ridic produsul. Apoi produsul a fost returnat la București.
De atunci evit posta română.

Între timp am citit un articol scurt despre acest prioripost. Este cu livrare acasă și cică te sună odată. Dacă nu răspunzi sau nu ești de găsit, îți este trimis coletul la OP de reședință și ridici de acolo.

| Speranta12 a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=GCftBFJ1kZc

Comentariile be like "bleah"

| anonim_4396 explică (pentru Speranta12):

Al 14-lea unlike la clip eu l-am dat.

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si eu

| Speranta12 a răspuns:

"Vreau răspuns de la cineva care a avut experiență cu ei."

Rar sa mai gasesti pe cineva care sa aiba experienta cu prioripost.
Apoi pe TPU nici atat.

| anonim_4396 explică (pentru Speranta12):

Posta Română a rămas din epoca de piatră. De fapt cu mașini din flinstone livrează ei marfa.

| Speranta12 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai de aia nu a experimentat nimeni de p-aici ca sa-ti raspunda. Incearca pe softpedia sau suna la posta.