| ad12 a întrebat:

Vreau sa imi comand un skate de pe eMAG si vreau sa stiu, platesti cand ajunge curierul sau platesti cu cardul? Sau platesti doar transportul cand ajunge curierul?

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Plătești exact cum alegi s-o faci atunci când plasezi comanda; fie ramburs la curier, fie cu cardul online.

| PainTech a răspuns:

Salut!
Emag permite ambele modalitati de plata:

1. Ramburs.
Plata se face în lei, integral, la livrare sau la ridicarea produselor de la punctele de livrare eMAG.

2. Card Bancar / Card bancar in rate :
Selecteaza metoda de plata : Card de credit sau de debit, optiunea Card nou, apasa butonul Trimite comanda, completeaza datele cardului tau in noua fereastra PayU si apasa butonul Plateste.

Tranzactia urmeaza sa fie confirmata printr-un e-mail pe adresa asociata contului tau eMAG. In cazul in care plata nu se confirma, vei primi un mesaj de reincercare. Daca alegi sa salvezi cardul, la urmatoarea comanda il vei putea selecta fara a mai fi nevoie sa introduci toate datele.

Mai multe detalii : https://www.emag.ro/info/modalitati-de-plata