| Yamatooo a întrebat:

Vreau sa imi spuneti diferenta dintre ROCKERI si MANELISTI (is rocker sa nu credeti ca is manelist)

12 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună. Nu eşti rocker. Cânţi într-o trupă? Şi atunci de ce te dai rocker? Eşti doar o simplă persoană care ascultă rock, deşi mă îndoiesc având în vedere întrebarea pe care ai pus-o. Baftă!

pa, pa.

| cristianorudi7 a răspuns:

Manelisti=emo=rockeri=cocalari=etc etc etc

| Tweetymrrr a răspuns:

Pai diferenta este de la cer la pamant. Ce frumos si ce versuri faine au rokeri\m/, dar nu imi zic de manelististraight face. Ambele sunt stiluri muzicale, cu toate ca rock-ul are o calitate superioara manelei. Ce sa faci daca pe lume sunt mai multi cocalari thinking

| ArcAnna a răspuns:

1.Rockerul are motocicleta ca si stil de viata, nu ca mijloc de transport… Manelistul are o masina kicioasa rau de tot cu care se lauda ca a castigat liniute (poate in competitie cu carutele tiganilor de la periferii).

2.Rockerul are un tricou cu trupa preferata. Manelistul are un tricou mulat cu De Puta Madre (=mata este curva). Adica un fel de a se razbuna pe ceilalti ("nu numai maica-mea-i curva si alcoolica, ci si mata ta")

3. Rockerii canta despre realitate si hobby-uri.Manelistul canta despre dusmani (fosti sau viitori prieteni de conjunctura, de obicei) ca are prea multi. Multi si prosti…

4.Rockerii au parul lung si atat.Manelistii il dau cu gel pana le cade parul din cap si nici atunci nu se lasa…

5.Rockerii dau din cap.Manelistii dau din ce gandesc.

6.Rockerul isi vede de treaba lui. Manelistul isi vede de treaba altuia.(evident cu cutitu’, ca’n Berceni, de curand)

7.Rockerii sunt uniti si prietenosi.Manelistii se iau la bataie intre ei ca unu are lantul mai gros decat celalalt.

| Psihiatra a răspuns:

Diferenta o reprezinta IQ-ul.Este ca de la mare la munte, ca de la zi la noapte.Manelistii stiu ca trebuie sa ai femei,bani si si mertan,si ca au dusmani,ca sa spun asa, dupa vorbele lor de "duh"
Rokerii stiu sa`si traiasca viata si asculta muzica virgula, care are sens si inteles.Multi spun ca sunt imfumurati, dar asta este o prejudecata.

| Humphrey a răspuns:

Rockeri ascult o muzica mult mai buna si superioara fata de manelisti, manelisti sunt doar niste cocalari... Cand vad cocalarii o fata, isi scot banii din portofel. Rockerii asculta o muzica mult mai superioara, care exista de mult timp daca nu ma insel cel mai vechi gen de muzica happy Diferenta e manelisti ascult manele, iar rockerii asculta rock, heavy metal, death metal. ASTA E DIFERENTA!

| Yamatooo explică:

Duci nu cant in trupa rock ci doar ascult si si asta ma face rocker partial. apropo si nu vreau teoruu ca si num a dat Tweety

| Yamatooo explică:

Astept sa dau funda asta la cineva

| AnonimDrummer a răspuns:

Nu esti rocker doar daca asculti rock ...esti rocker daca ai atitudinea de rebeliune, libertate si chiar intelegi si asculti rockul cu sufletul, nu cu urechile...

| Dyablo666 a răspuns:

Diferenata dintre un Rocker si un Manelist este asa...Manelisti sunt niste tarani infecti si prosti care habar nau de nimic din lumea asta..Rockeri sunt nsite pers de treaba minunate..care au un succes maret in viata asta...Rock onhappy!

| Namartu a răspuns:

Mai pe scurt: persoanele care asculta metal in general au crier si stiu sa il foloseasca, iar persoanele care asculta manele in general au creier insa degeaba il au ca nu stiu sa il foloseasca nici 1%winking

| Mihaela_6318 a răspuns:

Diferenta dintre un roker si un manelist este ca manelistul se respecta e mereu elegant parfumat iar rokerul e un jegos infect care ai miros picioarele de la bocanci