| simulare a întrebat:

Vreau sa imi vand calclatorul si nu stiu cum sa il trimit in tara. adica nu stiu cum sa procedez.

Răspuns Câştigător
| LumiBo a răspuns:

1. Pune anunturi pe site-uri gen olx
2. Gaseste un cumparator si negociaza pretul
3. Cei de pe site iti vor recomanda un curier (pe care iti recomand sa il folosesti) care poate veni sa ia de la ine pachetul si sa il duca la destinatar, aducandu-ti banii inapoi
sau
3. Ii dai tipului un cont bancar in care sa-ti vireze macar jumatate din bani, mergi la posta si pui pachetul
sau
3. Cel mai sigur, marsti pretul cu pretul unui bilet de tren/autobuz dus-intors pana in lcalitatea respectiva si il dai personal
Bafta

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Atentie! Trimite-l cu ramburs prin Posta Romana. In acest fel nu va putea ridica coletul pana nu depune banii. Asta o poti face si cu un serviciu de curierat. Depinzand de cum te-ai inteles cu cumparatoru' sa bagi in ramburs si taxele de transport. Citeste si aici: http://atelier-de-handmade.blogspot.ro/......-prin.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

Prin curier

| mudokins78 a răspuns:

Dai telefon la Fan curier.
4021. 9336 si îi interbi mai întâi cât costă!
Sau poşta română
Succes!

| alexboss2020 a răspuns:

Posta romana

| Iobagul1234 a răspuns:

Prin posta romana