| anonim_4396 a întrebat:

Vreau să închiriez o garsoniera pentru că vreau să trăiesc singur și aș vrea să știu cât mă costă totul pe luna?
Chirie, întreținere, mâncare, etc
Cam ce salariu aș avea nevoie că sa pot să mă întrețin singur?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru Cluj preturile sunt la fel ca cele din Bucuresti!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Unde? In Petroșani sau in București?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru București în zone acceptabile
- 250 de euro lunar chirie garsonieră curată cu mobilă aproape nouă
- cam 100 de euro lunar - întreținere, curent, cablu TV, internet fix
- cam 350 de euro lunar - mâncare, mici cheltuieli și transport la muncă
- țigări dacă fumezi - 30 de pachete x 22 lei = 660 lei sau vreo 120 de euro.
Deci pentru un trai modest în București îți trebuie cam 820 de euro.
Sau 700 de euro fără țigări.