| puscahoreangaion a întrebat:

Vreau sa intreb daca computerul se viruseaza cu default tab atat in control panel cat si in chrome sau internet explorer, cum fac daca incerc sa dezinstalez si imi da mesajul inainte de a dezinstala inchideti google chrome sau explorer, ce solutie imi dati, daca exista un program de anihilare a acestui virus, sau trebuie sa reinstalez windowsul.
Mai am o intrebare daca exista un program antivirus de avertizare cand intru pe un site malefic? dau funda,

3 răspunsuri:
| Icar25 a răspuns:

Http://www.bleepingcomputer.com/forums/t/488114/default-tabexe/ despre virus gasesti aici informatii si cum se poate elimina cat despre antivirus eu folosesc avast home edition si pana acum nu am avut probleme cu el (unde mai pui ca ai si licenta gratuita timp de un an)

| Icar25 a răspuns:

Ps: daca nu te descurci cu virusul lasa un mesaj in care sa precizezi si ce windows ai.

| IonutGaby a răspuns:

Dezinstaleaza cu revo unistaler pro trebuie sa se dezinstaleza, inchizi google chrome cat se dezinstaleaza, foloseste NORTON INTERNET SECURITY(NIS) sau Bit Defender, NOD 32, AVG, si avira de preferat N.I.S sau bit defender, dupa ce dezinstalezi acel tab dai scanare pc si stergi/bagi carantina acei virusi(P.S.:mai bine ii stergi) Foloseste ccleaner iti va curata registri si pc si tunep up utilites 2009 ca sa repari erorile, asa o sa mai sapi de virusi de probleme,(cand instalezi vreun program/joc/etc ai grija ce casute bifezi, asa se pot instala acele taburi) funda plz