| Radandam a întrebat:

Vreau sa ma lămuriți cu câteva chestii despre Instagram. De exemplu ce inseamna afisari, 140.000 mii de persoane sa zicem, sau impact 20.000 de persoane, sau vizite în profil 6600? La toate erau trecute data 3-9, adică sunt calculate pe 6 zile cred. Dar ce inseamna cele de mai sus, afișări, impact și vizite în profil. Păreri?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce zici tu, cred că apare atunci cand deții o pagină de Facebook, nicidecum de Instagram
Ca să afli răspunsul, deschide pagina ta, vezi unde scrie Statistici, respectiv Statisticile Paginii și dă click pe fiecare rând aflat in coloana din stânga, și acolo descrie ce inseamna "Impact", "Vizite" etc.

| NonZarek a răspuns:

Vizite în profil înseamnă câte persoane s au uitat pe profilul tău.

Afișări poate însemna că atâtea persoane ți au văzut postarea sau profilul pe undeva. Impact 20k înseamnă că atâtea persoane au văzut profilul tău la recomandate, sau atâtea persoane au putut întra în contact cu el, desii nu corespunde cu numărul de afișări, dacă sunt doar niște rezultate inventate de tine, nu sunt bune.

În orice caz, ce ai spus mai sus face referire la câte persoane au văzut profilul tău, la câte persoane s-a recomandat postarea ta și câte au văzut ce ai postat din diferite surse.