| DeeDee a întrebat:

Vreau sa merg in Spania cateva zile in luna februarie. Am nevoie de pasaport sau de viza, ceva?

Răspuns Câştigător
| firelord66 a răspuns:

Daca ai buletn poti sa mergi cu el daca nu ai buletin iti trebuie pasaport

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

De buletin, cu viza cred ca trebuie pentru ca au reintrodus vechea lege sa nu lase romani ca sa lucreze in Spania doar cu autorizatia patronului pe un timp determinat.

| Lavinia218 a răspuns:

Poti merge doar cu buletinul, nu ai nevoie neaparat de pasaport. iar de viza nici atat!

| DeeDee explică:

Va multumesc! Toti 3 mi-ati raspuns la obiect (si care nu se contrariaza) asa ca m-ati lamurit. Asa ca dau fundita primului (din spirit de corectitudine) si celorlalti folositor. O zi buna!

| lrls a răspuns:

Da ai nevoie de pasaport.eu am fost in Spania.Cel mai frumos oras din Spania e Barcelona.Acolo am fost eu.Iti recomand(daca te duci in Barcelona)sa vizitezi fantana dansatoare, acvariul,Sagrada Familia(si in interior), mai sunt pe acolo niste case vechi unde e permis sa intri cu bilet si sa vezi cum aratau locuintele acum mii de ani, muzeul "Egipci" unde eu am vazut o mumie adevarata si multe altele, o cetate cam asa ceva nu mai stiu cum se numea din pacate avea magazine, terase, suveniruri si tot felul, iar la sfarsit erau niste palmieri unde sunt perusi si era un atelier de sticla unde iti arata cum fac lebede, pisici, melci, catei, etc. din sticle si puteai sasi cumperi. funda?

Răspuns utilizator avertizat
| Casutanta a răspuns:

Iti trebuie buletin pasaport.Dar iti zic uni cred ca barcelona si real madrid dar mai e si cuenca