| lilskies a întrebat:

Vreau să-mi fac cont pe fourtuna online pariuri sportive si imi cere cnp, sa il dau? Mi-e cam frică sa dau cnp

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu le dai datele reale, nu ai nici o sansa sa scoti bani daca castigi ceva.
Pentru ca nu te pot verifica si nu pot stii ca tu esti cel care ai castigat, atata vreme cat nu le dai datele tale reale si complete: nume, prenume, adresa, CNP si data nasterii.

A mai fost cineva aici care murea de oftica, ca avea vreo doua mii si ceva de lei castigati, pe acre nu-i putea scoate, fiindca isi facuse cont pe nume si date false si apoi cand i s-a cerit buletinul sa se identifice, i-au blocat imediat contul, fiindca si nu corespundea cu datele din buletin, dovedind clar ca nu este una si aceeasi persoana cu cea din cont.

4 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Asa fac toate casele de pariuri, nu doar Fortuna.
Sunt mai multe motive pentru care fac asta, in primul rand sa verifice varsta, minorii nu au voie sa joace la pariuri. Apoi in caz de castig sa fie siguri ca doar tu iti ridici sumele castigate. Si nu in ultimul rand si pentru retinerea impozitelor pe sumele castigate, se ocupa ei si le retin de la sursa spre a fi virate la ANAF in numele tau, de aia le trebuie cele necesare si pentru asta.
Nu sunt sigur daca la Fortuna e la fel, insa la Superbet ai 30 de zile dupa deschiderea contului sa le dai datele astea, considerate mai sensibile de unii. Daca nu vrei sau nu iti place, nu le dai si ti se inchide contul.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai na, totusi umbli cu niste bani acolo si daca castigi trebuie sa iti mai ia si taxe si impozite... cam greu fara date personale.

| Willis a răspuns:

Vor să verifice vârsta. În rest nu are ce să facă cu el.

| AnonimulFox a răspuns:

Vor sa vada ce varsta ai. Ca nu au ce face cu el in rest