| Mynameiz a întrebat:

Vreau sa-mi fac o sanie cu volan dar nu am imaginatie sa-i fac schema, ma puteti ajuta?

4 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

De la talpile saniei, in partea din fata le intrerupi, si le faci sa vireze, legate printr-un sistem de parghii la volan. Gandeste-te si la o frana pe ambele parti, ceva dintat care sa intre in zapada cand apesi o pedala, ceva. Bafta! happy

| nopainkiller a răspuns:

Salut!
Nu este atat de greau sa realizezi o astfel de sanie! Insa vei avea nevoie de materiale!
In principiu o sanie cu volan este compusa din sania propriu zisa plus sistemul pe fata de schimbare a directiei.
Directia saniei poate fi deviata cu ajutorul a doua sine montate de o parte si de alta a saniei sau cu o singura sina montata pe centrul saniei in fata!
Volanul va face legatura cu cele doua sine sau in caz ca este cu una singura de axul sinei!
Cred ca ai inteles ce vreau sa spun, nu este asa de greu ti-am spus! Poti vedea aici sania cu o sina https://www.google.ro/......ps?/search sau aici cu doua sine https://www.olx.ro/......7sM06.html

| Sling a răspuns:

Da