| anamaria_9127 a întrebat:

Vreau sa-mi fac un jurnal si nu stiu cum sa incep adica ce sa scriu ce sa desenez. Cele mai originale ideii primeste funda restul vot.

Răspuns Câştigător
| PandaisHere a răspuns:

Scrie versurile unor mel dar nu toate ci doar ef sau ceva ce te-a impresionat. puneti pretenii sa-ti lase mici amintiri gen semnaturi,de la BuBy pentru BuBy, si altele iar desene eu am pe geanta de la scoala desenat un ochi semnul de toxic, mai multe embleme dar nu nike, puma, adidas sau mai stiu eu ce firme iti plac tie mai poti face emoticoane.P.S. eu pe prima pagina a unot jurnale am o poza cu mine iar pe altul desenat o sirena pe o piatrawinking sper ca te-am ajutat

8 răspunsuri:
| ILied a răspuns:

Jurnalul este un caiet in care scrii ziua si ce-ai facut in acea zi. Nu trebuie neaparat sa desenezi. Paginile se completeaza seara, cand ziua a trecut.

| ZuzaTA a răspuns:

Iti dau eu un sfatwinking Mai bine sa nu iti faci jurnal deoarece asa am facut eu si crede'ma ca ne este binewinking Aveam o groaza de secrete scrise si intr'o zi mama a citit jurnalul meu worried Si a aflat totullaughing) Nah. parerea mea este ca mai bine tebuie sa iti tii secretele scrise in mintea tawinking Orikum pup :*:*:* big hug

| iccabelldia a răspuns (pentru ZuzaTA):

Are dreptate si mie mi s-a intamplat la fel, oricum jurnalu, oracolele sunt doar niste copilarii. n-are rost sa pierzi timpu degeabatongue faci cum vrei...

| iulia_6002 a răspuns:

Daca iti zicem noi nu mai st originale. scrii ce.ai facut u in ziua respectiva si desenezi ce crezi ca se potrivestehappy

| marinjmen a răspuns:

Incepe cu inceputul cind tiai pierdut virginitatea daca te-a durut impartaseste si celorlalte fete cum tia invins teama cum ai ajuns in pat sau unde ai facut-o cu lux de amanunte recomandale si lor s-o faca cit mai repede
cu ci o faci mai de mica cu att de vi mai experta

| Emma_3250 a răspuns:

Ai putea face un jurnal amuzant in care poti sa scrii gafele tale sau ale rudelor tale si sa desenezi momentele in care esti trista sau fericita (starile tale emotionale pe parcursul zilei).
Poti sa scrii lucrurile pe care le consideri tu ca vrei sa ti le amintesti sau care sunt importante pentru tine.
Poti sa mai desenezi fetele tale (pe care le faci in anumite situatii), in genul cum sunt emoticoanele numai ca va fi fata ta. Poti sa mai scrii ce te supara, ce te face fericita, despre iubitul tau(daca ai ), despre prieteni. Poti considera jurnalul ca pe un prieten care nu te va trada niciodata pentru ca nu poate vorbi, dar in schimb poate fi citit asa ca ai grija ce secrete scrii in el si unde il tii.

| daria2011 a răspuns:

Fa ce crezi tu. Funda?

| RalucaRalu2001 a răspuns:

Ai putea sa lipesti bancurile de la pungile cu pufuleti, sa lipesti un plic in care sa pui ambalajele produselor pe care le-ai mancat cu prietenii! Poti face multe lucruri de care sa iti amintesti cu drag!