| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa-mi fac un pasaport :unde trebuie sa ma duc ce trebuie sa fac cat trebuie sa platesc!

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Vezi aici pe site-ul oficial ( in stanga paginii ai harta Ro unde, cu un clic pe judetul tau aflii adresa si progranul cu publicul : ai, tot in stanga paginii, sectiunea "actele necesare" ) : http://www.pasapoarte.mai.gov.ro/

| LadyAdda a răspuns:

Directia Generala de Pasapoarte
BUCURESTI Str. Nicolae Iorga, nr. 29, sector 1

| AdyTzzu11 a răspuns:

Daca vrei sa plegi intr-o tara straina care face parte din Europa nu iti trebuie pasaport, ci decat buletin! Asa ca nu are niciun rost sa-ti faci pasaport!

| AdyTzzu11 a răspuns:

Nu cred ca are niciun rost sa-ti faci pasaport! Daca vrei sa pleci intr-o tara care apartine Europei nu iti trebuie pasaport ci decat buletin! Asa ca dai banii degeaba pe pasaport ( undeva la 100-150-200 lei )

| Joker3097 a răspuns:

E foarte simplu.Din ce sector esti? Du-te la politie si spune ca pasaportul ti a expirat sau ca vrei sa iti faci unu.Trebuie sa ai certificatul de nastere, buletin(daca ai) si alte date personale.BaftawinkingFundapuppy dog eyes