| christian a întrebat:

Vreau sa-mi iau un laptop bun, ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Conteaza configuratia, ea face un calculator sa fie bun.Sunt bune si accesibile Dell, Acer, Toshiba. celalte sunt mai scumpe.

23 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Eu am un Dell, sunt foarte multumita de el, dar daca ai bani mai multi un Sony Vaio.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde pentru ce vrei sa il folosesti si cati bani vrei sa dai pe el. Cele mai bune procesoare (daca nu au mai avansat intre timp) sunt core2duo. Au avantajul de a-ti mari viteza de procesare cu pana la 40% in momentul in care sunt foarte solicitate. Si in acelasi timp consuma mai putine resurse/energie decat un dual core... Dupa asta... memoria RAM ar trebuie sa fie cel putin 2 GB ca sa-ti mearga bine cam orice sistem de operare. Eu am incercat sa ma feresc de cele care au windows vista instalat deoarece nu ai drivere pentru el... in cazul in care vrei sa instalezi altceva. Dar nu stiu in ce masura mai gasesti pe piata la ora actuala... Ar mai fi capacitatea HDD-ului, dar exista si HDD-uri externe... sau stick-uri... Si nu mai e o problema atat de mare... Si placa video e destul de importanta... Cauta pe google o clasificare a lor si incearca sa nu ai chiar cea mai proasta placa video pentru ca iti va merge prost. Daca mai ai nevoie de detalii nu ezita sa ma contactezi.

| Parintele a răspuns:

Depinde si de buget.Si pentru ce anume vrei sa-l folosesti: birou, internet, sau grafica/jocuri?

| nicp a răspuns:

Toshiba satellite A215-s5815.
http://www.dc-shop.ro/detalii_produs.php?cod=15493

| Dr.StomatologG.G. a răspuns:

In ziua de azi, fara indoiala, cel mai bun lap-top este HP. Eu unu am Toshiba, sunt multumit de el, dar HP este cel mai performant. Tot asa recomand si McBOOK, intr-adevar este scump, dar isi face toti bani!

| simpluEu. a răspuns:

Cel mai bun laptop...inventat pana acum este de la Apple.se numeste maccintosh si e in jur la 1500€...asta daca vrei sa dai atat p el.

| sleepersev a răspuns:

Depinde cati bani vrei sa investesti.
Cel mai bine este sa iti iei un laptop HP sau DELL. Daca te intereseaza sa il folosesti la maxim, eventual sa pui Linux etc, etc, sa NU iti iei SONY VAIO.
Daac te intereseaza dotari foarte bune, poti merge cu Toshiba.
Dell sunt mai ergonomice, bateria tine mai mult dar sunt destul de grele.
Depinde de banii de care dispui

| cotzobel a răspuns:

Eu am un HP...sunt f multumita de el.bafta in alegerea laptopului potrivithappy

| rahynn a răspuns:

Sony vaio.sunt foarte multumita de el din toate punctele de vedere(si sunt o persoana pretentioasa).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cat mai mult ram si procesor cat mai bun; in rest tot ce-a aparut in ultimii ani e bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am luat HP mini de pe your-laptop.ro la super pret, dar sunt unele si foarte glossy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am un HP Pavilion. E super. Cauta pe Google.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un Packar Bell care (mai mult prin service il tin) fura pumni toata ziua si un Multirama din grecia special pentru. jocuri care-i belea, Packard Bell-u' l-am luat pentru. internet la recomandarea vanzatorului si nu-i bun deloc si oricat de klm as fi tot ma face sa-i trag una, Toshiba-i cea mai desteapta alegere am avut si l-am spart de prost ce sunt

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un hp daca vrei calitate si pret reativ echilibrate, dar daca tu chiar vrei pret pe masura calitatii ia-ti asus

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am un sony vaio de 1 an si ceva. imi place foarte mult, finutz si destept. norocul meu a fost ca l-am primit cadou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vino la mine...ca eu vreau sa mi-l arunc pe al meu pe geam... daca stai jos ...si il prins... e bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Www.laptopbun.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana acum am avut 2 laptopuri. parerea mea: cel mai mult conteaza cat tine bateria sin in al doilea rand ce greutate esti dispus sa cari in fiecare zi dupa tine. procesor, ram, hdd, placa video, sunt importante si ele dar nu in asemenea masura

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti stilat, recomand cu placere Sony Vaio...intradevar isi merita toti banii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am Toshiba si sun foarte multumita de e. ti-l recomand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am toshiba si sun foarte multumita de e. ti-l recomand

| alexalghisi a răspuns:

Cel mai bine ia unu de la apple si gata big grin

| stefy_4690 a răspuns:

Un buget ceva? eu imi doresc un apple dar mama zice ca e prea scumb .toshiba stiu ca sunt bune... le folosesclaughing dell, din acte zice mama si ele... iar acer...cred ca sunt cele mai accesibiletongue.a...am vazut unul de la sony care parea destul de bun, si chiar l-am folosit la varmiu si mergea bine...acum depinde si cat de mult il folosesti, la ce.big grin