| MrFunky2 a întrebat:

Vreau sa-mi strang de un PC, am 13 ani.Cum sa fac mai rapid bani inafata de alocatie si bani de la parinti?

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Daniel9988 a răspuns:

Pai it zic cum faceam eu bani singur pe la 12-13 ani:
-Ma ofeream sa fac cumparaturile vecinilor
-Plimbam cateii de prin bloc
Asta merge mai bine:fa poza la un obiect dintr-un magazin(de ex. un minismartphone) pe la 100 lei. Pune-o pe OLX/Okazii.ro si asteapta ca cineva sa te contacteze.Tu du-te si cumpara obiectul din poza dupa ce primesti comanda, dar vinde-l cu 20-30 lei mai mult.

| Istvan_Gabi_1990 a răspuns (pentru Daniel9988):

Si idea e ca trebuie si sa il transporte mai adauga si tu pretul drumului plus ca poate nu e la bloc ci la casa, + ca pe la ni nu prea este asa ceva plimbare de caini pentru bani

| Daniel9988 a răspuns (pentru Istvan_Gabi_1990):

Frate asa era acum 15 ani.

| Ivy86 a răspuns:

Împarte pliante. Numai ai grija sa nu iti iei țeapa.

| annneamary a răspuns:

Pai ce sa faci la 13 ani sa faci bani, nimic, ai răbdare când părinți tai v-or avea posibilitate cu siguranță o sa îți îndeplinească aceasta dorință, poți cere ajutorul bunicilor si așa mai departe al celor ca obisnuiesc sa te mai compenseze de obicei

| Istvan_Gabi_1990 a răspuns:

Same here

| Istvan_Gabi_1990 a răspuns:

Sunt curios

| Istvan_Gabi_1990 a răspuns:

La un numar de telefon de 10 numere cum?

| Zoltan_Paljanos_1985 a răspuns:

Care, e acea soluție?

| Ionuthantig524 a răspuns:

Du-te creapa lemne. happy