| CHUpopCHU a întrebat:

Vreau sa scriu o scrisoare bunicii mele care este acum in mormant...dar nu stiu ce sa scriu in ea ...imi puteti da cateva idei?

7 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Salutare!
Poţi scrie despre întâmplări frumoase petrecute cu ea, despre clipele în care râdeaţi împreună, despre lucrurile care le-ai învăţat de la ea. Adaugă de asemenea faptul că era o persoană specială şi va rămâne pentru totdeauna în sufletul tău chiar dacă s-a înnălţat la Ceruri. Este un citat frumos: "Erai prea bună pentru noi, de aceea te-a luat..."
Sincere condoleanţe!

| valentingb a răspuns:

Nu cred ca o sa ajunga prin posta... Dar poate ar trebui sa-i scrii ce nu i-ai spus cand traia dar ai vrea sa-i fi spus. Pareri de rau, emotii, sentimente, o gluma asa cum ii placea ei.

| Chαяtreux a răspuns:

Spune-I cat ti-e dor de ea.

| ZeHelp a răspuns:

Amintirile cele mai pretioase cu ea... Cu siguranta, chiar daca nu reusesti sa-i scrii ceva anume, ea tot te priveste acolo sus si-ti multumeste ca te gandesti!
Toate cele bune, si condoleantele mele.

| Krokodil a răspuns:

A venit cam aiurea asta."care este acum in mormant".
"Buna buni, ce faci? cum e acolo? SPER SA NE VEDEM CURAND!"

*da, sunt un nenorocit.

| Ralucutza15 a răspuns:

Exact.Rugaciuni si sincere condoleante.
Imi pare rau sad

| ღmrsღCєsarionღ a răspuns:

O Rugaciune.
Cuvinte frumoase despre ea, din suflet
p.s. :
Condoleante.