| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

Vreau sa stiu de la cine este acum in clasa 11a la stiinte sociale, ce ore se fac, cate de fiecare?

5 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Sociologie - 2 ore
CSD 6 ore. Aici fiecare clasa isi alege.
Franceza - 2 ore.
Istorie -3 ore
Mate -2 ore
Economie -2 ore
Romana - 5 ore
Sport - o ora
Geografie - 2 ore
Religie - 2 ore
Engleza - 3 ore
TIC - 2 ore

| Ronaldo_Messi_2001 explică (pentru Nemessys):

Esti clasa a 11a?

| Nemessys a răspuns (pentru Ronaldo_Messi_2001):

Da.

| Ronaldo_Messi_2001 explică (pentru Nemessys):

Cum sa fac 2 ore de religie ce e aia CSD?

| Nemessys a răspuns (pentru Ronaldo_Messi_2001):

CDS-urile nu CSD. sunt obtionale.
In clasa a10-a, o sa vina cineva la voi si o sa va dea niste foi. Voi acolo trebuie sa scrieti ce materii vreti sa faceti in plus in clasa a11-a. De exemplu. Tu in a10-a faci chimie, fizica, biologie. etc. In clasa 11-a, nu o sa le mai faci? Si atunci ce? ramane orarul,, gol"? De asta va si posibilitatea sa alegeti ce ore mai vreti voi in plus. (tot 6 ore pe zi o sa faci, stai calm, doar ca CDS-urile, inlocuiesc orele lipsa). Prima data aveti un tabel, dupa, mai jos de acel tabel, aveti variantele. Nu puteti adauga chiar ORICE. De exemplu pe langa orele de romana o sa mai pai alege inca una. Cu istoria la fel. happy Tinand cont ca astea sunt materii pentru bac. Eu si cu clasa mea am ales logica, istorie, romana (pentru bac) si restul', desen, engleza si ce o mai fi.