| sasa1sasa1sasa1 a întrebat:

Vreau sa stiu EXACT cum pot transporta o persoana pe o distanta foarte mare. Persoana nu este cu boli incurabile si nici imobilizata la pat. Dar este foarte batrina si se misca extrem de greu. Evidnt, oboseste foarte repede. Nu rezista in scaun cu masina personala. Nici cu trenul.
Se poate cumva cu ambulanta (cu pat)? Sau ceva asemanator? Daca da, care sunt procedurile?

Răspuns Câştigător
| Ironwin a răspuns:

Cu bani se poate orice, incearca sa iei legatura cu un serviciu particular de ambulante si sa iti faca o oferta de pret. Oricum factura nu va fi mica, eu personal aleg una din variantele propuse de Cristi la care adaug pauze de cate ori este nevoie plus cazare pe drum.

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Ai putea daca ai avea un breck mare in care sa incapa o saltea, rabatezi banchetele din spate si pui o saltea sau mai multe plapume daca nu poti baga o saltea, in asa fel incat sa nu stea pe podeaua tare a masinii, trebuie sa ai grija cum mergi sa nu bruschezi in curbe, sa nu faci plecari bruste si sa nu franezi brusc ca s-ar putea sa te trezesti ca se plimba prin masina. alta modalitate ar fi sa-l pui pe scaunul din dreapta si sa-l lasi maxim pe spate in cazul in care prima idee nu ti se pare buna. Nu-mi asum nicio raspundere in cazul in care aplici una din idei si se intampla ceva.

| alex15ccc a răspuns:

Avion, elicopter?

| sasa1sasa1sasa1 explică (pentru alex15ccc):

Chiar nu te puteai abtine de a raspunde prosteste?