| celmaitarenume a întrebat:

Vreau sa trimit ceva prin posta dar nu stau in oras. Trebuie sa ma duc cu coletul sa il pun la posta din sat sau in oras (cam 12km)?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E bine oriunde

| dannyel86 a răspuns:

Poti pune la orice oficiul postal coletul, atat timp cat datele privind destinatarul sunt corecte si complete.

| mihai69 a răspuns:

Dacă la tine în sat există oficiu poștal și are și serviciu de coletărie, poți să-l duci acolo.
O variantă ar fi să chemi un curier rapid să-l ia direct de la tine de acasă. Dar evident, costă mai mult. În schimb, ai avantajul că îl ia de la tine și îl duce direct la destinatar acasă.