| Nicolae-Daniel_Balaoiu_1994 a întrebat:

Vreau sa trimit o scrisoare in Anglia, prin posta romana..Am mai trimis pana acum si toate au ajuns la destinatar. Intrebarea mea este urmatoarea: Se poate trimite si fara a mentiona pe plic adresa mea, adica cea a expeditorului? Exista riscuri sa nu mai ajunga?... de aceasta data vreau sa nu stie de la cine a venit. Se poate?

2 răspunsuri:
| Edwards2017 a răspuns:

Nu este postibil acest lucru, mai ales ca trebuie expediata in afara tarii. Asa cum spunea mirccmarcc te sfatuiesc sa folosesti o adresa fictiva pentru ca o sa platesti costurile de expediere degeaba si scrisorarea va ramane in arhivawinking

| mirccmarcc a răspuns:

Din ce moment ii mentionat destinatarul cred ca poti trimite linistit sau poti pune o adresa fictiva la expeditor