| Jager a întrebat:

Vreau sa trimit un colet prin Fan Courier dar vreau sa stiu:

trebuie sa l impachetez eu?
daca este fragil, ii adauga folie cu bule?
impachetarea de catre ei costa ceva?

3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Din cate eu stiu, coletele trebuie sa le impachetezi tu! Daca sunt chestii mici (plicuri mici, scrisori etc.) fragile poti lua de la Posta Romana sau librarie plicuri mai mari cu bule de aer insa ei nu cred ca se ocupa de impachetare ci doar de: preluare, transport si predare. Am trimis de multe ori cu ei insa mereu am avut totul facut de mine! Poti da un tel. la ei si sa ii intrebi! Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il pui in cutia lui si suni la FanCourier. Ei iti vor da o punga cu care-l sigilezi. Daca nu ai cutia originala este bine sa-l amabalezi cu spuma sau plastic cu bule de transport.

| Anonima3848294 a răspuns:

In cea mai mare parte a oraselor,trebuie sa le impachetezi tu,cu strictul necesarbig grinaca vrei sa trimiti ceva de sticla,un pahar,pe scurt ceva fragil,ambalezi tu cu o folie protectoare, dupa pui obiectul intr-o cutie pe marimea lui, sigilezi cutia cu scotch.
Eu asa am procedat cand am trimis un colet fragil, si nimeni nu mi-a dat nici o folie, cei de la Fan Curier doar iti iau coletul si il livreaza.
Sper ca te-am ajutat!